Povolební zamyšlení 2018

Povolební zamyšlení 2018

Vážení čtenáři,

jak jsme již avizovali, rozšířená rada místního sdružení ODS za účasti významné většiny členů jednomyslně doporučila dvěma zastupitelům, zvoleným za ODS, pokračovat v koaliční spolupráci se sdružením Otevřené Úvaly.

Udělali jsme to i s tím rizikem, že být vidět vedle tak výrazné osobnosti, jako je Petr Borecký, je opravdu obtížná úloha. Myslíme si totiž, že zřetelný vítěz voleb a úspěšný starosta má dostat šanci pokračovat.

Měli jsme možnost vstoupit za velmi atraktivních podmínek do formující se koalice, kterou bych nazval “AntiBorecký”. A to právě byl ten problém. Myslím si totiž, že mezi pěti zastupiteli PRO Úvaly a 1+1 TOP09 a Kdo z koho mnoho jiných styčných bodů není.

PRO je bezpochyby skupina chytrých poměrně mladých lidí s velmi vyhraněnými názory, ukázalo se však, že jejich politická práce, založená na předpokladu “my máme vždy pravdu a kdo to neuznává, je škůdce nebo dokonce zloděj”, neoslovila tolik voličů, aby to stačilo na vítězství.

Kandidátka, nazvaná TOP09, složená účelově, až na dvě výjimky, z nestraníků, měla jediný cíl, podpořit po volbách PRO Úvaly. Jak se dalo očekávat, Otevřené Úvaly to nepoškodilo, za to se rozdělily pravicové hlasy mezi ODS a TOP09 a přispělo to k polarizaci politické scény v Úvalech.

Hnutí Kdo z koho, opřené o členy ČSSD, je dalším důkazem úpadku, ve kterém se tato tradiční a úctyhodná strana nachází. Je smutné, že členové ČSSD nemohli nebo nechtěli kandidovat dokonce ani se svou značkou v názvu, když už ne jako strana.

Před ODS je nyní úkol dokončit během příštích čtyř let generační obměnu vedení místního sdružení a přesvědčit vás, voliče, že bychom dovedli město opravdu spojovat a ne rozdělovat, tak, jak jsme slibovali ve volebním programu.

Byl bych velmi rád, kdyby se mezi vámi našli ti, kdo by ten úkol chtěli řešit s námi.

Ing. Josef Martinovský